Ufuk Beydemir

Mar 19 • • 366 görüntüleme • Ufuk Beydemir için yorumlar kapalı

 (14 Nisan 1992, İstanbul) Müzisyen, Şarkıcı-Şarkı yazarı.

Müzik Kariyeri
2008 tarihine kadar sadece müzik dinleyicisi olan Ufuk, bir kutlamada sahneye çıkıp tek bir şarkı söyledikten sonra dinleyicilerin reaksiyonu ve sahnenin büyüsüne kapılarak müzik yapmaya karar verir ve kendisine bir grup kurar. Birkaç grupta vokalist olarak yer aldıktan sonra kendi şarkılarını yapmak isteyen Ufuk Beydemir, kendisine bir gitar alarak gitar çalmayı öğrenmeye başladı.

2009 yılında daha 17 yaşındayken ilk bestesi “Ay Tenli Kadın” ı yazar.

Sözü ve bestesi kendine ait yeni eserlere yönelmek isteyen Ufuk Beydemir evde 2011 yılında yaptığı demo kayıtlarla müzikal üretimini hızlandırdı ve küresel bir ev konserleri zinciri olan Sofar Sounds’un İstanbul ayağına ilk kez 2016 yılında akustik bir kayıtla katıldı.

Sözü ve bestesi kendisine ait olan ”Ay Tenli Kadın” adlı şarkısı ve bu kayıttaki harika performansı ile kısa zamanda dikkatleri üzerine çeken Ufuk, sosyal medyada kısa süre içerisinde adı en çok aranan ve dikkat çeken isimlerden biri oldu. Solo kariyerine bir albümle devam etmek isteyen Ufuk Beydemir, 2017 yılında yapımcı ve menajer Engin Akıncı ile tanıştı. Yepyeni bir sound arayışı ve ekiple aynı yılın sonbaharında Moda Erekli & Tunç Stüdyoları’nda 11 şarkılık ”Sevda Gibi” adlı ilk albümünün çalışmalarına başladı ve 2018’in Mart ayında ilk albümünü ZOOM etiketi ve DMC işbirliğiyle yayınladı.

Eğitim Hayatı
Ufuk Beydemir anaokuluna başlaması gereken yaştayken ilkokula başlaması uygun bulundu ve bir buçuk yıl erken eğitim hayatına başladı. Liseyi dışarıdan bitiren Ufuk Beydemir, üniversite hayatına Kemerburgaz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümü’nde başladı. Burada istediği verimi alamayan Ufuk, eğitimini Gelişim Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Fakültesi’nde Antrenörlük Eğitimi Bölümü’nde tamamladı.
Etkilendikleri
1960 sonları ve 1970’lerin başlarında “Psychodelic Rock”, “Progressive Rock” grup ve sanatçılarının müzikalitesinden oldukça etkilenen Ufuk, 1990’ların Seattle çıkışlı “Grunge” gruplarının vokal tarzlarından da oldukça etkilendi. Bunların yanı sıra “Türk Halk Müziği’ne” ve “Türk Ozanları’na” da ilgi duymuştur.

Hobileri ve Yaptığı Sporlar
Boş vakitlerini şiir, şarkı ve hikaye yazma denemeleri ile değerlendiren ve Felsefe, Psikoloji ve Tiyatro alanlarında kitaplar okumayı seven Ufuk Beydemir 16 yaşına kadar amatör liglerde futbol oynadı. Bir müddet spor hayatından uzak kalan, daha sonra antrenman yapmanın ne kadar önemli olduğunu fark eden Ufuk, boks, wing chun vb. gibi dövüş sporlarıyla amatör olarak ilgilendi ve olimpik kaldırışlar yaptı. Üniversite yaşantısı süresince kuvvet kondisyon koçluğu yapan Ufuk Beydemir, aynı zamanda üniversitede uzmanlık branşı olarak tenisi seçmiş ve III.Kademe (Kıdemli Antrenör) tenis antrenörlüğü belgesi almıştır.

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys