Müge Zeren

Mar 30 • • 942 görüntüleme • Müge Zeren için yorumlar kapalı

Müge Zeren İstanbul’da doğdu.

Müzisyen bir babanın kızı olan sanatçı , piyano çalmaya 1988 yılında başladı. Piyano öğretmeni olan Rana Erksoy’dan, solfej ve şan dersleri aldı.

Özel Işık Lisesi’nde, ilk müzik dersi öğretmeni Eda Özülkü’ydü.

İlk bestesini 11 yaşında yapan Müge Zeren, 16 yaşında beş kişiden oluşan okul orkestrasını kurdu. Pop müzik sanatçısı Erol Evgin’in oğlu Murat Evgin’in de aralarında bulunduğu orkestranın solistliğini yaptı. Küçük yaşında Milliyet Müzik Yarışması gibi, Onno Tunç’un jüri üyeliği yaptığı gençler ve okullar arası müzik yarışmalarına katılıp söz ve beste dalında ödüller kazandı.

16 yaşında Esra Gölge Porter ‘dan gitar dersleri almaya başladı.

İran asıllı opera sanatçısı ve koro yönetmeni Evlin Bahçeban’dan şan ve solfej dersleri aldı.

İsviçre’nin Lugano şehrinde ve Londra’da yabancı dil eğitimi alan sanatçı İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.

University of Leeds ‘de işletme eğitimi alan sanatçı, daha sonra The University of Bolton’dan tekstil mühendisi olarak mezun oldu.

İngiltere’nin Manchester şehrinde düzenlenen ses yarışmasına, Toni Braxton’ın ‘Unbreak My Heart’ adlı şarkısıyla katıldı ve finalist oldu. Bu sayede İngiltere’de bazı ünlü müzisyenlerin kendileriyle ve menejerleriyle tanıştı.

Sahne şovları ve latin dansları üzerine eğitim alan  sanatçının kendisine ait 300’den fazla, çeşitli dillerde söz ve bestesi bulunmaktadır.

Müge Zeren ’in ‘Söz Verdim’ isimli ilk albümü DMC etiketiyle 2005 yılında çıktı. Albümün müzik yönetmenliğini Erdinç Şenyaylar üstlendi. Bu albümde yer alan , İlk Bakışta-Quiero isimli şarkı, Türkiye’de İspanyolca ve Türkçe olarak seslendirilen ilk şarkı olma özelliğini taşımaktadır.

Albümlerinde ki şarkılarının söz ve besteleri kendine ait olan sanatçı aynı zamanda, Fatih Erkoç ve daha birçok sanatçının albümlerine söz ve besteleriyle katkıda bulunmuştur.

Dünyaca ünlü süper kahraman “Zorro”nun buz pistindeki maceralarının konu aldığı ‘Zorro Buz Efsanesi’ adlı buz tiyatrosunun, Türkiye’de ki gösteriminde, anlatımını Tamer Karadağlı’nın gerçekleştirdiği müzikalin Türkçe sözlerini yazan Müge Zeren, aynı zamanda ‘Elena’ karakterini de seslendirdi.

Özel compilation albümlerde,dizi ve jenerik müziklerde seslendirmeler yaptı.

Müzik yönetmenliğini Reha Falay’ın yaptığı, ‘Fıkır Fıkır’ adını taşıyan, ikinci albümü, 2009 yazında çıktı. Albüme adını veren şarkının klibini Süleyman Yüksel çekti.

Güçlü alto sesi ve farklı ses tınısıyla İngilizce, İspanyolca, İtalyanca ve Türkçe şarkılar seslendiriyor.

Hafta içi her gün, Cine5 ekranlarında yayınlanan HAYATIN TADI isimli kültür sanat ve yemek programını Çiçek Dilligil ile birlikte sunmuştur.

Müziği  yaşamının duruş biçimi  olarak tasvir eden sanatçı, müzik sektöründe,  yorumuyla,  söz ve besteleriyle  birçok projeye imza atmıştır  .

Müge Zeren, Türk Müziği ve Batı Müziği enstrümanlarından oluşan orkestrası eşliğinde, Latin Orient ile Türk müziği tatlarını birleştirerek; Salsa’dan Hicaz’a,Nihavent’ten Cha Cha’ya Kanto’ dan Tango’ya  benzersiz konseptiyle dikkat çekici,kaliteli,dinamik ve keyifli bir müzik ziyafeti sunuyor.

Kaynak : http://www.mugezeren.com

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys